Kąty Rybackie - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać, ciekawe miejsca

  • location_on Kąty Rybackie, ul. undefined

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to turystyczna wioska rozciągnięta wzdłuż Zalewu Wiślanego otoczona od północy sosnowym lasem i wodami Bałtyku. Kąty Rybackie to również wieś rybacka - od lat jej mieszkańcy żyją z rybołówstwa. Rokrocznie, w dzień Św. Piotra i Pawła, organizowany jest tutaj dzień rybaka. We wsi znajduje się port morski oraz dwie przystanie (nad Zalewem Wiślanym oraz nad otwartym morzem).

Co ciekawego w Kątach Rybackich? PLAŻA

Plaża w Kątach Rybackich jest piaszczysta, szeroka i czysta. Przy głównym zejściu do ul. Morskiej w sezonie letnim wytyczane jest strzeżone kąpielisko. Choć na plażę jest prawie 2 km, niemniej jednak bez problemu dojdziemy tam pieszo przez las, dojedziemy samochodem na parking przy plaży, a w wakacje na plażę dowożą urlopowiczów meleksy.

REZERWAT PRZYRODY KĄRYBACKIE

W lesie, pomiędzy Kątami Rybackimi i Stegną znajduje się Rezerwat Przyrody Kąty Rybackie - ptasi rezerwat na Mierzei Wiślanej. Rezerwat stanowi schronienie kormoranów i czapli siwych w ich okresie lęgowym. Rezerwat to największa kolonia kormoranów tak w Polsce jak i w Europie.

AKTYWNY WYPOCZYNEK

Wczasy w Kątach Rybackich to również aktywny odpoczynek. A możliwości jest wiele: wędkarstwo, żeglowanie, pływanie łódką, kajakiem lub rowerem wodnym po zalewie, spacerowanie z kijkami Nordic Walking, jazda na rowerze, a jesienią - grzybobranie. 

MUZEUM ZALEWU WIŚLANEGO (ul. Rybacka 64, tel. 552 478 777)

Idealna alternatywa dla osób, które szukają czegoś innego niż ciągłe wylegiwanie się na plaży. Tutaj możesz bliżej poznać historię regionu. W ekspozycji tego miejsca znajdują się autentyczne kutry oraz narzędzia wykorzystywane przez rybaków na przestrzeni dziesięcioleci. Istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem za dodatkową opłatą. Średni czas zwiedzania wynosi 45 minut. Parking znajduję się na terenie obiektu, jest on dodatkowo płatny. 

Cennik:

  • normalny - 8 zł,
  • ulgowy - 5 zł,
  • opiekun lub pilot (1 osba na 10 uczestników) - 1 zł,
  • środa - wstęp wolny.

PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA - NEPTUN (ul. Rybacka 58)

Przystań Żeglarska - Neptun to miejsce, w którym wypożyczysz sprzęt wodny. W ofercie znajdziesz: kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, cumowanie jachtów. Wartoo wybrać się do smażalni, która należy również do przystani, tam zjesz pyszną, świeżą rybke, bez której wakacje nad morzem nie miałyby sensu. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jantar.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

862 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 2120 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0