Stegna

Stegna

Stegna to atrakcyjna wieś wczasowa na Mierzei Wiślanej, tylko 30 km od Gdańska. Atutem miejscowości jest połączenie drogowe z Warszawą (DK nr 7), Łodzią i Śląskiem (A1). Wprawdzie, od głównych zabudowań Stegny na plażę jest ok półtora kilometra, ale droga na plażę prowadzi przez iglasty las i wydmy. Sporo ośrodków wypoczynkowych znajduje się bliżej morskiego brzegu - mniej więcej 1 km (okolice ulic Brzozowa, Świerkowa, Lipowa, Wczasowa, Morska).

Co ciekawego w tym miejscu?

PLAŻA

Co istotne, plaże w Stegnie są szerokie i piaszczyste. W sezonie urlopowym w Stegnie działają dwa strzeżone, morskie kąpieliska: Stegna I (od ul. Lipowej - zejście nr 69) i Stegna II (od ul. Morskiej - zejście nr 67). W tzw. "gorącym" sezonie plaża przy głównych zejściach jest trochę tłoczna, lecz można przejść trochę dalej i mamy do dyspozycji więcej przestrzeni. Na plaży, oprócz kąpieli morskich i słonecznych, można skorzystać z nadmorskich atrakcji: place zabaw dla dzieci, trampoliny, zjeżdżalnie wodne.

BURSZTYNOWA KOMNATA (ul. Gdańska 64, tel. 552 474 209)

Prywatne muzeum bursztynu - Bursztynowa Komnata, to pierwsze prywatne Muzeum Bursztynu w Polsce. Składa się z 4 sal wystawowych. Turyści mogą się tu przyglądnąć wielu ciekawym ekspozycjom, które zostały przez lata zgoromadzone przez Wojciecha Głodzika. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od maja do 20 czerwca i we wrześniu: 11.00 do 17.00,
  • od 20 czerwca do końca sierpnia: od 10.00 do 19.00.

KOŚCIÓŁ RYGLOWY W STEGNIE

Jest to kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa pochodzący z końca XVII stulecia. Wyposażenie kościoła jest barokowe. Warto zwrócić swoją uwagę na ołtarz główny. Jest to idealne miejsce dla wszystkich fanatyków architektury. Ciekawostką tego miejsca jest fakt, że co roku odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Organowy. 

PARK LINOWY (ul. Gdańska 12, tel. 503 144 949)

Tutaj można znaleźć 6 tras o różnym stopniu trudności. Każdy, ten najmłodszy i ten trochę starszy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Atrakcja dydykowana jest osobom, które lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych powstał tu kolorowy plac zabaw z okrętem pirackim. 

Godziny otwarcia:

  • w sezonie codziennie: od 10.00 do 19.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jantar.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00