Sobieszewo - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać, ciekawe miejsca

  • location_on Sobieszewo, ul. undefined

Sobieszewo - Wyspa Sobieszewska

Sobieszewo swego czasu było wsią rybacko-letniskową, obecnie jest częścią miasta Gdańsk - Gdańsk Sobieszewo. Sobieszewo leży na Wyspie Sobieszewskiej, otoczonej przez wody Morza Bałtyckiego, Wisły i Martwej Wisły. Aby trafić na wyspę mamy 3 możliwości:

  • most pontonowy w Sobieszewie
  • most nad czynną Śluzą Przegalina
  • sezonowy prom przez Wisłę: Świbno - Mikoszewo (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501)

PLAŻA

Wyspa Sobieszewska to 11 kilometrów pięknej, piaszczystej plaży. Latem w Sobieszewie funkcjonuje  strzeżone kąpielisko, obejmujące 200 m morskiego brzegu na wysokości wejścia nr 16 - dojście od ulic: Księżycowa, Radosna i Falowa. Dodatkowym atutem plaż na Wyspie Sobieszewskiej jest mniejsza ilość plażowiczów niż na trójmiejskich plażach.

REZERWATY PRZYRODY

Wyspa Sobieszewska to ostoja ptactwa. Na wyspie znajdują się dwa rezerwaty: Rezerwat Ptasi Raj o powierzchni około 190 ha i około 20 ha z 150-hektarowego Rezerwatu Mewia Łacha. Rezerwatu Mewia Łacha zlokalizowany jest przy ujściu Wisły do morza. Rezerwat został utworzony w celu ochrony kolonii lęgowych rzadkich gatunków rybitw, miejsc lęgowych, odpoczynku i żerowania ptaków siewkowych, blaszkodziobych i innych, charakterystycznej roślinności i krajobrazu stożka ujściowego Wisły - wielkiej rzeki nizinnej. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jantar.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

1178 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 1923 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0