Mikoszewo

Mikoszewo

Mikoszewo to lubiana miejscowość wczasowa leżąca w bliskim sąsiedztwie ujścia Wisły do morza. Ujście Wisły, w obecnym miejscu, powstało na skutek przekopu wykonanego pod koniec XIX-tego wieku. Ziemię uzyskaną z przekopu wykorzystano do budowy wałów przeciwpowodziowych. Po wykonaniu przekopu zaistniała potrzeba przeprawy promowej, ażeby skrócić drogę do Gdańska. W dzisiejszych czasach prom przez Wisłę działa na drodze nr 501. Nowoczesny, zbudowany w 2006 roku, prom to dodatkowa atrakcja Mikoszewa. Prom przewozi pasażerów i samochody od końca kwietnia do października. Pozostałością XIX-wiecznej przeprawy jest basen portowy w formie skośnego prostokąta przy przyczółku obecnej przeprawy, który w dzisiejszych czasach jest małym portem rybackim i przystanią żeglarską. We wzniesionym z cegły budynku przy basenie działa bar.

Co ciekawego w Mikoszewie?

PLAŻA

Mikoszewo, jak na nadbałtycką wieś przystało, posiada oczywiście plażę. Wprawdzie z centrum wsi do plaży jest około półtora kilometra, ale droga wiedzie przez nadmorski las, a sama plaża jest piaszczysta i szeroka. W sezonie wakacyjnym funkcjonuje tu strzeżone kąpielisko obok zejścia nr 89.

REZERWAT MEWIA ŁACHA

Mewia Łacha to rezerwat przyrody utworzony w sąsiedztwie ujścia Wisły do Bałtyku, na północ od Mikoszewa. Rezerwat jest miejscem gniazdowania rzadkich gatunków ptaków wodnych, jak również miejscem odpoczynku dla ptactwa w trakcie corocznych wędrówek do ciepłych krajów. 

PRZYSTAŃ RYBACKA

Jest to mała przystań, która znajduję się w pobliżu nowej przeprawy promowej Mikoszewo - Świbno. To miejsce dawniej pełniło rolę przeprawy promowej. Brzegi tego niedużego basenu wzmocnione są kamieniami, a przy pomostach cumują łodzie rybackie. 

DOM PODCIENIOWY (ul. Gdańska 68)

Jednym z zabytkowych budynków nadmorskiego Mikoszewa jest XIX - wieczny, drewniany dom podcieniowy. Dom ten charakteryzuje wielosłupowy podcień wysunięty przed zasadniczą część budynku. Jest to idealna atrakcja dla wszystkich, którzy lubią odkrywać tajemnice architektury. 

PARK PRZYGODY (ul. Gdańska 29, tel. 795 651 616)

Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Mottem tego miejsca jest: integracja, rozrywka i adrenalina. Oferta skierowana jest do organizatorów turystyki, biur podróży, klubów sportowych, szkół. W ofercie znajduję się szereg atrakcji, a w nich min – jazdy na gokartach, imprezy w stylu militarnym, zajęcia sportowe. Park czynny jest w sezonie letnim od 24 czerwca. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jantar.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00