Gdynia - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać, ciekawe miejsca

  • location_on Gdynia, ul. undefined

Gdynia

Jedno z miast Trójmiasta (Gdańsk - Sopot - Gdynia) - Gdynia to największe miasto w naszym kraju nie będące miastem wojewódzkim - zamieszkuje je prawie 250 tysięcy mieszkańców. Jest równocześnie najmłodszym z miast w Trójmieście - statut miasta Gdynia uzyskała w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Gdynia, mimo że jej historia sięga XIII stulecia, zaczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. Głównie dzięki budowie portu morskiego i wojennego - umożliwiającego dostęp do Morza Bałtyckiego II Rzeczypospolitej - zanim rozpoczęła się II Wojna Światowa mieszkało tutaj prawie 130 tyś. mieszkańców. W Gdyni odbywa się wiele imprez kulturalnych - z bardzo dobrze znanym, odbywającym się od 1986 roku, festiwalem naszego kina - Gdynia Film Festival - filmy konkurują o Złote Lwy - główną nagrodę. Gdynia to dla dużej ilości naszych rodaków - miejsce wypoczynku nad polskim morzem. Gdyński OSiR organizuje tutaj 4 kąpieliska: Babie Doły, Śródmieście, Redłowo i Orłowo. Długość pilnowanych plaż to 100-200 m, a codziennie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa trzydziestu pięciu ratowników.

Jakie atrakcje czekają tu na Turystów?  PORT

Gdynia to 2, biorąc pod uwagę przeładunek, polski port morski, specjalizujący się głównie obsługą kontenerów. Jednocześnie to kluczowy trójmiejski port pasażerski, stąd odchodzą do Szwecji promy. To dodatkowo duży port rybacki, a na Oksywiu znajduje się port wojenny - podstawowa baza morska Trzeciej Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej.

PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA 

W Gdyni znajduje się dodatkowo największa w Trójmieście przystań żeglarska. Może ona obsłużyć do 300 jednostek, długich na 24 metry i zanurzeniu do 3 m. Ma tutaj miejsce wiele imprez żeglarskich jak np The Culture Tall Ships Regatta. Plusem przystani jest to, iż usytuowana jest ona nieomalże w centrum Gdyni, w przeciągu 10 minut żeglarze dotrą na główne ulice miasta.

CENTRUM NAUKI EXPERYMENT (ul. Aleja Zwycięstwa 96/98, tel. 512 494 175)

Dla rodzin z dziećmi i miłośników nowinek technicznych przeznaczone są: Centrum Nauki Experyment, gdzie duzi i mali, z innej perspektywy spojrzą na otaczające nas procesy dotyczące człowieka, środowiska i fizyki. 

Godziny otwarcia:

  • Od 9.00 do 18.00.

Cennik:

  • Bilet normalny - 20 zł
  • Bilet ulgowy/grupowy - 12 zł
  • Biler rodzinny - 50 zł (2+1), 58 zł (2+2)

MOLO ORŁOWO (ul. Orłowska)

Jest to idealne miejsce na spacer, niezależne od pory roku. To drewniane molo, zlokalizowane w nadmorskiej, południowej dzielnicy Gdyni. Molo ma długość 180 metrów. Z mola widać Klif Orłowski, który jest przyrodniczą atrakcją Gdyni. 

AKWARIUM GDYŃSKIE (ul. Alej Jana Pawła II 1, tel. 58 732 66 01)

To świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi, które chcą w ciekawy sposób spędzić czas. Tutaj przeniesiesz się do świata morskiego. W ekspozycji tego miejsca można znaleźć wiele gatunków ryb, płazów i gadów z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.

Godziny otwarcia:

  • czerwiec: od 9.00 do 20.00
  • lipiec, sierpień: od 9.00 do 21.00

Cennik:

maj- sierpień:

  • normalny - 29 zł
  • ulgowy - 19 zł

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jantar.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

115 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 295 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0