Atrakcje Turystyczne

Żuławska Kolej Dojazdowa

Kolejną atrakcją turystyczną w Jantarze jest Żuławska Kolej Dojazdowa. Tabor Żuławskiej Kolei Dojazdowej to zabytkowe wagony motorowe, lokomotywy spalinowe, wagony pasażerskie otwarte - tzw. "letniaki" - i wagony pasażerskie kryte. więcej »

ul. Dworcowa 29, Nowy Dwór Gdański

Mierzeja Wiślana

Mierzeja Wiślana to łańcuch piaszczystych wydm, które zostały obsadzone lasami sosnowymi i mieszanymi. więcej »

Mikoszewo

Mikoszewo to lubiana miejscowość wczasowa leżąca w bliskim sąsiedztwie ujścia Wisły do morza. więcej »

Stegna

Stegna to atrakcyjna wieś wczasowa na Mierzei Wiślanej, tylko 30 km od Gdańska. więcej »

Sztutowo

Sztutowo to duża wieś (siedziba władz gminnych), która znajduje się w powiecie nowodworskim, przy wojewódzkiej drodze nr 501, na Żuławach Wiślanych. więcej »

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to turystyczna wioska rozciągnięta wzdłuż Zalewu Wiślanego otoczona od północy sosnowym lasem i wodami Bałtyku. więcej »

Gdańsk

Gdańsk to naturalnie też duży ośrodek wakacyjnego odpoczynku. Znajdują się w tej okolicy plaże nadmorskie, różnorodna i ogromna baza turystyczna oraz gastronomiczna. więcej »

Gdynia

Gdynia, mimo że jej historia sięga XIII stulecia, zaczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. więcej »

Sopot

Historia wypoczynku i leczenia w Sopocie sięga roku 1798 - wtedy wybudowano pierwszy budynek letniskowy, w 1819 r. otwarto pierwsze kąpielisko morskie, a w 1823 roku funkcjonował pierwszy budynek leczniczy. więcej »

Hel

Hel to miasteczko na końcu helskiej mierzei, o dość długich dziejach. Prawa miejskie nadane zostały Helowi już w XIII wieku. więcej »